luni, 22 septembrie 2008

...revelatii...

Am fost ieri la un concert. Sau concurs, asa ceva. Sub pretextul Zilei Bucurestilor s-au facut multe chestii....pe care le-am dormit...in mare. Dar am fost totusi la un concurs de hip-hop si unul de street-dance. Urban art, cica !

Plin de copii. Cred ca eram putini cei peste 20 de ani. M-a intrebat cineva azi ce mi-a placut acolo si i-am raspuns sincer: fetele! Sunt naucitoare (am folosit "rupatoare"). Nu inspira nimic copilaresc ci sunt niste femei in toate intelesurile cuvantului.

Ma uitam la ele prostit (cred ca daca nu ma controlam cumva picam intr-o expresie de-aia tampa a la Benny Hill sau Axinte). Axinte, ala din Vacanta Mare, cu capul gigantic sub o caciula cat China....

Sunt frumoase. Atat de frumoase incat te intrebi de fiecare data de ce nu esti cu ea, sau cu ea, sau cu ea sau cu ea....ci cu EA (a ta). Si de fiecare data ajungi la aceeasi concluzie: Imi fut viatza!

Dupa care ajung acasa, ma lipesc noaptea de ea si ma simt bine. Ma simt bine acolo, e un loc familiar, cunosc fiecare curba si fiecare loc, cu catifelarea si cu temperatura lui. Am scris "indragostit" si am sters; nu identific sentimentul ala cu dragostea, e mai degraba un fel de calm asezat.

Ce enervant e sa nu stii ce vrei!

2 comentarii:

Anonim spunea...

mai scrie si tu cate ceva:P
azi am dat peste blog i-am citit toate articolele si somehow i want more..chestia cu tipa cred ca e comoditate like poate nu e placut sa vezi aceeasi fata in fiecare dimineata atata timp dar e backup planul stii sigur ca o ai acolo 24/7 si o futi cand iti arde mult mai usor decat pe altele . semnat tipa care te-a gasit aiurea intr-o sambata noaptea pe net

Alt Eu spunea...

vreau sa fiu rau azi, sunt in faza mea cinica...

Mi se intampla frecvent sa aud opinii oferite (amabil sau nu) de diversi oameni pe diverse subiecte. De cele mai multe ori ele vin dintr-o cunoastere superficiala dar musai manifestata, ne-adaugand nici o valoare discutiei. Raman la un stadiu inutil, ca si cum i-ai spune unui pompier ca ar fi bine daca furtunul lui ar fi mai lung... Chiar crezi ca el nu s-a gandit niciodata la asta ?!?!?!

Shit, sunt prea acid... si ar trebui sa-mi cer scuze dar nu am chef!