luni, 22 septembrie 2008

...revelatii...

Am fost ieri la un concert. Sau concurs, asa ceva. Sub pretextul Zilei Bucurestilor s-au facut multe chestii....pe care le-am dormit...in mare. Dar am fost totusi la un concurs de hip-hop si unul de street-dance. Urban art, cica !

Plin de copii. Cred ca eram putini cei peste 20 de ani. M-a intrebat cineva azi ce mi-a placut acolo si i-am raspuns sincer: fetele! Sunt naucitoare (am folosit "rupatoare"). Nu inspira nimic copilaresc ci sunt niste femei in toate intelesurile cuvantului.

Ma uitam la ele prostit (cred ca daca nu ma controlam cumva picam intr-o expresie de-aia tampa a la Benny Hill sau Axinte). Axinte, ala din Vacanta Mare, cu capul gigantic sub o caciula cat China....

Sunt frumoase. Atat de frumoase incat te intrebi de fiecare data de ce nu esti cu ea, sau cu ea, sau cu ea sau cu ea....ci cu EA (a ta). Si de fiecare data ajungi la aceeasi concluzie: Imi fut viatza!

Dupa care ajung acasa, ma lipesc noaptea de ea si ma simt bine. Ma simt bine acolo, e un loc familiar, cunosc fiecare curba si fiecare loc, cu catifelarea si cu temperatura lui. Am scris "indragostit" si am sters; nu identific sentimentul ala cu dragostea, e mai degraba un fel de calm asezat.

Ce enervant e sa nu stii ce vrei!

sâmbătă, 13 septembrie 2008

..sunt beat...

...hmm...sau as vrea sa fiu. Vara asta am baut des si relativ mult, asa ca m-am obisnuit. A devenit tot mai scump sa ma imbat. Sad but true!

Am plecat din Bucuresti, undeva in nord. Una dintre localitatile care in sezon are un oarecare flux de turisti care o tine in viata. In rest, bate vantul...si localnicii, cumva tristi, asteapta sezonul urmator.

Partea misto e ca e ieftina vodca, discoteca (unica) e plina de bastinashe bune si puse la tzol de "disco". Gata de agatat si pline de miscari...

Dar n-am agatat nimic. Am fost cu femeia (titulara) si ...avem o intelegere. Ea agata tipe, le ducem acasa si le futem. Partea proasta e ca ramane un simplu scenariu teoretic. Inca nu s-a intamplat. Speram ca in seara asta o sa iasa. Oi fi eu mai comod... Cu siguranta sunt mai timid, iar ea are lipici la fete.

Mai incercam...

joi, 11 septembrie 2008

n-am dormit...

...in ultima vreme. Asa s-a potrivit, am calatorit mlt....am coborat din avion si m-am urcat peste doua ore in masina sa plec spre alta chestie....

Intre ele, i-am tras-o. Asa am vrut si...asa a trebuit. Daca nu o faceam, aveam de justificat asta inca cateva zile (nu ma mai iubesti, nu ma mai vrei, n ma mai...nu ma mai....). Nu zic ca am facut-o fortzat...dar am fost influentzat de asta, clar!

Acum astept un tren. O sa ajung dimineata, ea va dormi.....

luni, 8 septembrie 2008

dinamica scrisului

Am remarcat ca incep sa scriu fara sa stiu ce vreau sa transmit. Sau sa zic. Asa se intampla si acum, am intrat pe "blogul meu" sa vad macar daca ii mai amintesc adresa lui. Surprinzator, am nimerit-o din prima, la fel si parola.

Si iata-ma: scriu.

Nu am nici un comentariu pana acum. Nu stiu nici macar daca cineva a vazut vreodata ce am scris. Banuiesc ca nu. Nici nu stiu daca imi doream sau nu sa ma citeasca cineva. deocamdata nu am nimic spectaculos de spus. Pe de alta parte, se intampla multe chestii spectaculoase in viata mea...dar pe care nu le pot povesti pentru ca vreau sa raman anonim. Asa ca asta sunt: un anonim care nu are nimic de spus. Nu e amaraciune, e doar o constatare neutra.

Gata!

duminică, 7 septembrie 2008

al 4-lea blog (in 2 zile???)

Nu mai am chef. De ea. Incerc sa nu las asta sa se vada. Cred ca, de fapt, incerc sa ascund asta si fata de mine insumi.

Nu inteleg exact ce vreau si gandul asta ma chinuie de ceva vreme. Cand a aparut in viata mea, acum vreo doi ani...m-am redescoperit. Crezusem ca nu mai stiam cum e sa traiesti cu adevarat, puternic, pasional si pasionat. M-am mirat sa ma descopar inca viu.

A fost dureros, a trebuit sa ies din alta relatie foarte lunga. Pentru ea. Nu credeam ca poate fi asa de greu dar a fost rupator. Am albit putin atunci. Am ranit oameni incercand sa nu o fac. Dar acolo am ratat.

In fine, asta e istorie. Acum suntem dupa doi ani. In tot timpul asta am incercat sa estompez diferentele dintre noi. Suntem fundamental diferiti. Am reusit pana la un punct dar niciodata suficient, iar cand avem momentele noastre de tensiune (foarte dese, mai nou) ele ies la iveala si ne musca de cur.

Atunci devenim violenti, transanti, definitivi. Ne-am despartit "definitiv" de vreo 10 ori. Ultima data ieri. Azi suntem din nou "impreuna". Toate convulsiile astea lasa urme adanci in mine si le ia timp sa se vindece (sau amelioreze). Pana cand se intampla asta ma simt invalid emotional. Nu ma mai doare, nu ma mai bucura. Dar ma incrunt si zambesc...ca deh, suntem "impreuna".

Ea simte. Insa nu stie cum sa reactioneze. Intotdeauna i-am spus ca e complet ne-empatica. Cand am nevoie de spatiu, ma sufoca. Cand ma simt aproape de ea si ca am avea un viitor impreuna...im face o fitza care ma pune pe fuga. Iar cand incep sa fug...imi ia o noapte si o zi ca sa ma opresc. Apoi ma uit inapoi si o astept sa apara din zare, gafaind dupa mine. Se intampla intotdeauna...si de fiecare data imi pare rau ca m-am oprit.

Apoi imi trece cateva zile....and here we go again!!! Dupa cum spuneam, de vreo 10 ori pana acum.

sâmbătă, 6 septembrie 2008

azi am fost la concert...si nu stiu ce-o sa fut

a fost ffff misto...neshte oameni au zis ca ar fi cool sa promoveze reciclarea printr-un concert f tare. Si a fost: Phoenix, Timpuri Noi, Zdob si zdub, Mahala Rai Banda, Al Jawala. Pana si la afterparty au avut o trupa tare: trenul de noapte, cu un super meseriash la muzicutza ...pe care, spre rusinea mea, habar n-am cum il cheama.

M-am cam imbatat..dar nu suficient cat sa ma relaxez. Ceva gagici, destul de misto. Of, sunt timid, desi nimeni nu crede. Nu stiu sa agatz. Oricum, nu as fi putut acum (traiasca scuza !), era de fatza si prietena de care tocmai incerc sa ma despart.

Faza asta cu despartzirea tzine de vreo 6 luni, cred. De fiecare data ne certam la cutzite, apoi - nush cum pula mea! - ne impacam. Ne e bine 2 zile, apoi ne certam iara. Relatiile astea's o chestie foare complicata. Mai bine am fi toti singuri, ne-am fute din cand in cand pe apucate...si atat.

Oricum, nu cred ca realitatea e departe de peisajul asta. Am cunoscut in ultimii 2 ani foarte multi oameni singuri. Si se simt bine asa. Incep sa cred ca si eu sunt unul dintre ei. am vazut candva la TV o miscare la americani, de promovare a "oamenilor singuri". Evident, doar la americani se poate promova orice cacat. La momentul ala mi s-au parut fara speranta si jalnici. Mai ales ca tipele alese sa expuna conceptul era o fata batrana si o obeza, care si daca ar vrea, tot singura ar ramane, evident.

Acum, insa, incep sa-i cred. E mai bine sa fie fiecare cu el, pentru el...si din cand in cand sa si-o traga ca un partener, fara nici o asteptare de a fi acelasi. In fond, sexul e undeva acolo, la instinctele primare, langa foame si sete. Suntem animale sociale, deci putem bea si manca impreuna. De ce nu ne-am si fute?!?!?

Oricum, am decis sa ma despart de ea. O sa fie greu, poate o sa cedez ca de fiecare data...dar acum incerc mai tare :). Ciudat, nu sunt trist. Acum. Vreau doar sa treaca...

Mi-e doar putin ciuda pentru ca tocmai ne hotarasem sa ne-o tragem in 3. Adica...sa ne-o tragem din nou in 3. Am mai incercat, cu o curva platita. A fost nasol, fata a avut grija sa ne puna in vedere ca mai bine o pizda decat o mie de pule....asa ca eu n-am mai fost in stare sa-i fac nimic decat sa o ling. A terminat si i-a placut (cred !!!) dar eu am ramas nefutut. Adica nu mai stiu, cred ca ne-am futut in doi dupa ce a plecat.

Acum cautam (imperfect!) o tipa dispusa sa faca asta pentru ca-i place. Am dat peste 1000 de barbati care incercau sa ne convinga ca noi de fapt cautam inca o pula, nu o pizda...si peste cateva cupluri...cu care a mea nu vrea sa se futa ca - zice ea - "nu ar suporta sa stie ca eu accept sa o futa altul". Asa ca...tot nefutut (in 3 sau 4) am ramas.

O sa mai vedem, o iau de la capat cu alta pizda si vedem cum o sa decurga. La inceput o sa fie ok, ca ne descoperim reciproc. Apoi sper sa fie suficient de deschisa la minte ca sa accepte si perversiunile din capul meu. Daca nu...vedem atunci.

Futui, cat am scris !

ok...si acuma ce pula mea fac cu el???

de-abia l-am scris, apoi am remarcat ca nu i-am pus tag-uri.

dup'aia am vazut ca nu stiu cum sa caut alte bloguri care-mi plac si sa le link-uiesc la mine. (aia o fi insemnand blogroll ??? Am vazut asa ceva pe alte bloguri, parca)

Evident, la FAQ am gasit toate raspunsurile la ALTE intrebari.

Acuma tre sa pun tag-uri si la asta, baga-mi-as ! (cu doua liniutze, dada!)

wow, mi-am facut blog...

Foarte misto....m-am hotarat acum o juma' de ora, m-am apucat acum 10 min...si acum am blog.
(uff, de-as scapa si de mania asta de-a pune puncte-puncte excesiv !!! )

M-am hotarat sa-mi fac blog pentru ca le-am citit pe altele. Nu foarte multe, dar destul ca sa ma prind ca nu-mi plag blogurile tanguitoare sau care descriu frustrari. De aici, prima regula:

1. nu te plange! (de ce sa futzi buna dispozitie a altora numai pt ca tu ai avut o zi de cacat???)

Am mai vazut si texte elaborate, de student la litere inchis in camarutza lui si refuland-se in scris (in lipsa altor mijloace). Unele cred ca sunt bune, dar nu reusesc nicicum sa trec de prima fraza de peste 15 cuvinte.

2. KISS (keep it stupidly simple!)

Mi-am propus ca blogul asta sa fiu eu, pe interior. N-o sa public poze cu mine sau cu prietenii, mi-am creat un nou cont de mail dedicat (al catelea oare?!?!), o sa ma feresc de orice referiri la meseria mea, la job, la masina, la adresa...la mai ce ?

3. Ramai liber !

Imi plac blogurile sexuale. Hmm, mai mult decat atat: sexualitatea este motivul principal pentru care ma bucur ca exista net. Clar, a mai aparut o regula:

4. O sa scriu (si/sau/exclusiv ???) despre sex

Futui, un blog e un committment. Il scrii sau nu-l scrii? O sa-mi permita perfectionismul meu stupid sa-l pastrez, daca n-o sa fiu in stare sa scriu zilnic??? Pentru asta nu am o regula, mi-e frica sa o formulez....

Ma opresc aici, ma gandesc inca daca chiar vreau sa fac asta....

Alt Eu
(ce nick tampit mi-am ales! Poate o sa-mi placa pana la urma.)