...si intre timp am vazut (sau poate mi se pare) ca moda blogurilor s-a mai temperat. Mihai Morar cred ca nu mai scrie, Bendeac parca a mai rarit-o - ori nu mai audd eu asa de des "ai citit blogu' lu Bendeac, ai citit blogu' lu' Bendeac?"... sau poate doar mi se pare
Whatever, ce-mi pasa mie de industria blogului ??? Traiam bine mersi si fara el (doar n-am mai scris de un an!!!). Poate scriam un mail catre un prieten sau doar mi le scoteam toate din sistem la o betie. Gata despre asta!
Ce e important e ca am reusit sa scap. Da, am scapat de ea! O fi sunand rau, dar eu asa ma simt. Liber! Desi nu sunt, in intelesul imediat. Am scapat de prima cand a aparut urmatoarea. Nu se compara, cu EA ma simt foarte bine...prezenta ei mai linisteste si odihneste.
A fost foarte greu pana am incheiat-o, am lungit-o peste un an. Acum e gata! In mod ciudat, chiar momentul rupturii definitive a fost mult mai usor decat ma asteptam. A trecut fara crize mari, eram deja amandoi obositi de certurile aiurea si fara nici o finalitate. Asa ca probabil ca pt amandoi a venit ca o eliberare. Nu inteleg de ce s-a cramponat ea atata vreme de relatia asta care mergea ca dracu!
Acum sunt cu D. De aproape 3 luni. E mai mica decat mine cu 12 ani !!! Amandoi suntem mirati cat de bine ne intelegem, cat de putin conteaza diferenta asta. Poate ajuta faptul ca sunt eu mai retardat :))
Una peste alta, stam bot in bot cat de des putem, ne futem cel putin o data pe zi si toata lumea a devenit a better place! Am fost in 3 luni plecati aproape in fiecare weekend. Weekendul acasa a devenit o sarbatoare! Ce e iarasi ciudat e ca putem sta in pat, fara sa facem nimic, o zi intreaga si nu ne plictisim. Suntem doar unul cu celalalt si asta ne e destul, se pare. Cel putin asa e acum. Enjoy while it lasts, nu ?
O sa mai scriu, cred. Sper sa-mi gasesc timp si peace of mind pt asta...
Psalmii lui Antony
Acum 18 ani
