sâmbătă, 6 septembrie 2008

wow, mi-am facut blog...

Foarte misto....m-am hotarat acum o juma' de ora, m-am apucat acum 10 min...si acum am blog.
(uff, de-as scapa si de mania asta de-a pune puncte-puncte excesiv !!! )

M-am hotarat sa-mi fac blog pentru ca le-am citit pe altele. Nu foarte multe, dar destul ca sa ma prind ca nu-mi plag blogurile tanguitoare sau care descriu frustrari. De aici, prima regula:

1. nu te plange! (de ce sa futzi buna dispozitie a altora numai pt ca tu ai avut o zi de cacat???)

Am mai vazut si texte elaborate, de student la litere inchis in camarutza lui si refuland-se in scris (in lipsa altor mijloace). Unele cred ca sunt bune, dar nu reusesc nicicum sa trec de prima fraza de peste 15 cuvinte.

2. KISS (keep it stupidly simple!)

Mi-am propus ca blogul asta sa fiu eu, pe interior. N-o sa public poze cu mine sau cu prietenii, mi-am creat un nou cont de mail dedicat (al catelea oare?!?!), o sa ma feresc de orice referiri la meseria mea, la job, la masina, la adresa...la mai ce ?

3. Ramai liber !

Imi plac blogurile sexuale. Hmm, mai mult decat atat: sexualitatea este motivul principal pentru care ma bucur ca exista net. Clar, a mai aparut o regula:

4. O sa scriu (si/sau/exclusiv ???) despre sex

Futui, un blog e un committment. Il scrii sau nu-l scrii? O sa-mi permita perfectionismul meu stupid sa-l pastrez, daca n-o sa fiu in stare sa scriu zilnic??? Pentru asta nu am o regula, mi-e frica sa o formulez....

Ma opresc aici, ma gandesc inca daca chiar vreau sa fac asta....

Alt Eu
(ce nick tampit mi-am ales! Poate o sa-mi placa pana la urma.)

Niciun comentariu: